Aktualności instytutowe – marzec 2016

2 marca odbędzie się głosowanie indykacyjne w ramach wyborów rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. Nasz instytut będą reprezentowali Witold Charatonik, Tomasz Jurdziński, Jerzy Marcinkowski, Paweł Laskoś-Grabowski i Jan Otop.

17 edycja ZOSI odbyła się w Karpaczu w dniach 25-28 lutego 2016. Wzięło w niej udział około 170 uczestników.

Powstało seminarium zakładu Teorii Informatyki i BAz Danych (TIBAD), którego spotkania będą odbywać się w parzyste piątki miesiąca o 12:15 w sali 310. Inauguracyjny referat o bazach danych wygłosi Piotr Wieczorek 11 marca. Więcej informacji na stronie http://tibad.ml/.

Panie Elżbieta Jakubczak i Maria Woźniak przechodzą w tym semestrze na emeryturę. Trwa już nabór na ich miejsce.

Leszek Pacholski jest członkiem zarządu (executive board) Eqanie (europejska agencja akredytacyjna) http://www.eqanie.eu/ i wiceprezydentem Informatics Europe (związek wydziałów informatyki w Europie) http://www.informaticseurope.org/.

Artur Jeż opublikował w Journal of the ACM 63(1) pracę Recompression: A Simple and Powerful Technique for Word Equations.

Nadchodzące wydarzenia:

18 marca w naszym instytucie odbędzie się hackathon BrainCode 2016, organizowany przez allegro: http://allegro.tech/braincode/.

19 marca odbędzie się w II konkurs programistyczny PIZZA 2016. Zakwalifikowano do niego 35 drużyn spośród 115 zgłoszonych. https://pizza.natodia.net/.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s